NOGOMETAŠI Dinama nastavili su fenomenalnu formu u domaćim natjecanjima te su pobjedom od 6:3 protiv Gorice u polufinalu hrvatskog Kupa došli do devetog uzastopnog slavlja. Za uvjerljivi trijumf Plavih zabijali su Miha Zajc (x2), Monsef Bakrar, Dion Drena Beljo, Borna Goda te Fran Topić.
Dinamo je u Velikoj Gorici imao veliku podršku svojih navijača, a Plavi su na društvenim mrežama nakon utakmice objavili snimku slavlja igrača s navijačima. Boysi i igrači Dinama pjevali su stihove pjesme "Daj mi samo pobjede", a u opisu videa stoji stih: "...znaj da ipak meni značiš sve!" uz emotikon plavog srca.
Dinamo će finale Kupa igrati protiv Rijeke u srijedu, 13. svibnja, u Osijeku, na stadionu Opus Arena. Dinamu će to biti 25. nastup u finalu Kupa, a lovit će 18. naslov. Rijeka ima sedam naslova u 10 dosad odigranih finala. Rijeka je branitelj naslova, dok je Dinamo jednu sezonu ranije osvojio Kup.