VIDEO Hezonja fantastičan u teškoj pobjedi Reala protiv Crvene zvezde

HRVATSKI košarkaški reprezentativac Mario Hezonja ubacio je 20 poena u pobjedi madridskog Reala protiv Crvene zvezde 101:94 u 32. kolu Eurolige. Šut za dva imao je 3-6, za tri 4-6, a slobodna bacanja 2-2 te je ostvario pet skokova i dvije asistencije za 26:15 minuta provedenih na parketu. Zabio je vjerojatno i ključni koš za prednost 96:93, i to tako što je 31 sekundu prije isteka vremena presjekao, a zatim i zakucao za odlazak na tri poena razlike.

Najbolji u sastavu Reala bio je Džanan Musa s 30 poena, dok je za Crvenu zvezdu 30 ubacio Nemanja Nedović. Real je još ranije osigurao prvo mjesto uoči doigravanja. Dva kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja ima omjer pobjeda i poraza 26-6, odnosno pet pobjeda više od Panathinaikosa, Monaca i Barcelone, dok je Crvena zvezda 16. s 11-21 i bez izgleda za ulazak u drugi dio sezone.

Nigel Hayes-Davis srušio rekord Eurolige s 50 poena

Fenerbahče je na svom terenu deklasirao berlinsku Albu sa 103:68, a u toj je utakmici Nigel Hayes-Davis postavio novi rekord Eurolige po broju koševa u jednoj utakmici. Zabio je točno 50 poena, odnosno jedan više od dosadašnjeg rekorda koji je 2019. godine postavio Shane Larkin u dresu Efesa.

U toj utakmici za berlinski sastav zaigrao je hrvatski košarkaš Krešimir Nikić, koji je za 12:41 minutu postigao četiri poena uz šut za dva 2-2 te dva skoka i jednu asistenciju. Fenerbahče je peti na ljestvici s omjerom 20-12, dok je Alba zadnja s 5-27.

Panathinaikos u drami pobijedio Virtus Bolognu

Vrlo zanimljivo bilo je u Bologni, gdje je Panathinaikos košem Kendricka Nunna u zadnjoj sekundi svladao domaći Virtus 81:79. Kostas Sloukas je s 20 poena predvodio Panathinaikos, dok je Tornike Shengelia ubacio 19 za Virtus.

U domaćem sastavu Ante Žižić je za 13:49 minuta ubacio dva poena. Šut za dva imao je 1-2, slobodna bacanja 0-1 i dodao je tri skoka i dvije asistencije. Virtus je s omjerom 17-15 osmi na ljestvici. Sažetke utakmica Real - Crvena zvezda i Panathinaikos - Virtus pogledajte OVDJE.