ALBERTO ZACCHERONI  i dalje uspješno kormilari Juventusovim brodom. Otkad je preuzeo mjesto trenera ne zna za poraz, a u nedjelju je ubilježio treću uzastopnu pobjedu, drugu u Seriji A.

Torinezi su slavili na gostovanju u Bologni u 25. kolu (2:1) čime su skočili na četvrto mjesto. Već ih je u četvrtoj minuti u vodstvo doveo Diego svojim četvrtim ligaškim pogotkom sezone. Bolognu je u igru vratio Antonio Busce u 50. minuti, ali tri je boda gostima u 66. minuti osigurao Antonio Candreva koji je netom prije toga zamijenio upravo Diega.

Roma je iskoristila tri uzastopna remija Intera i približila mu se na samo pet bodova zaostatka. Pogotkom Mirka Vučinića za 1:0 protiv Catanije došla je do sedme pobjede zaredom u talijanskom prvenstvu.

Fiorentina se uspjela oporaviti od šokova koje je doživjela u Münchenu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, u kojoj je izgubila od Bayerna (2:1) ponajprije zahvaljujući sudačkim previdima. Toskanci su u nedjelju na svome stadionu Artemio Franchi svladali Livorno s 2:1 i tako napokon donijeli svojim navijačima radost nakon četiri poraza i jednog remija u pet posljednjih kola. Mučila se Fiorentina, ali im je pobjedu u 78. minuti osigurao Alberto Gilardino. Za goste je svih 90 minuta odradio naš Dario Knežević, zaradivši žuti karton.

Dobro raspoloženje donedavnog Hajdukovog trenera Edoarda Reje nije dugo trajalo. Nakon pobjede u Parmi u prošlom kolu, njegov je Lazio u nedjelju pao u gostima kod Palerma (3:1). Već je u prvoj minuti strijelac bio Abel Hernandez, od čega se Rimljani više nisu oporavili. Igor Budan je za pobjednike zaigrao od 62. minute umjesto Fabrizija Miccolija.

"Fenjeraš" Siena je, bez Mate Jajala koji nije ulazio u igru, uhvatila bod protiv Napolija (0:0), a dobru je formu pobjedom protiv Parme (2:0) potvrdio Cagliari u čijem sastavu opet nije bilo Marija Brkljače.