UOČI večerašnje posljednje kvalifikacijske utakmice koju Hrvatska igra protiv Engleske na londonskom Wembleyju, podsjećamo vas na prvu utakmicu ove dvije reprezentacije u kvalifikacijama, koja se odigrala 11. listopada prošle godine u Zagrebu.

Bilić boysi su tada potpuno nadigrali Engleze koji su Pletikosu ostavili praktički bez posla cijelu utakmicu.

Odličnu igru naših već je u prvom poluvremenu nagovijestio Niko Kranjčar sjajnim udarcem u padu nakon Ćorlukinog centaršuta koji Robinson krajnjim naporima skida. Početkom drugog poluvremena i Petrić je nakon kornera odlično pucao, ali je Robinson još jednom spasio Gordi Albion.

Prvi gol za Hrvatsku zabio je Eduardo da Silva u 61. minuti sjajno glavom prebacivši Robinsona nakon nabacivanja Nike Kovača, da bi do tada sjajni Robinson, samo 8 minuta kasnije, potpuno promašivši jednu povratnu loptu, poklonio Hrvatskoj konačnih 2:0.

Hrvatska: Pletikosa, Šimić, Šimunić, R. Kovač, Ćorluka, Rapaić, N.Kovač, Modrić, Kranjčar, Da Silva, Petrić
Engleska: Robinson, Carragher, Ferdinand, Terry, Neville, Carrick, Parker, Lampard, Cole, Rooney, Crouch