U SRIJEDU su navijači Barcelone došli na Camp Nou, na prijateljski ogled Barcelone i Manchester Cityja. No, vidjeli su poraz svoje momčadi, aktualnih prvaka Europe i Španjolske, od 1:0.

Treba reći da je Barcelona počela utakmicu u gotovo trećem svom sastavu po kvaliteti, međutim niti za goste nisu zaigrale zvijezde poput Adebayora i Robinha.

Manchester City je poveo u 27. minuti pogotkom Martina Petrova te je to bio jedini pogodak na susretu. No, mnoštvo ih je moglo biti viđeno u nastavku.

Tada su u igru ušli Lionel Messi i Zlatan Ibrahimović, koje je doživio ovacije na svojoj premijeri u dresu katalonskog kluba.

Veliki broj prilika nogometaši Barcelone nisu realizirali u nastavku, a najbolju je imao Messi koji je u trećoj minuti nadoknade pogodio stativu. Prilično se napromašivao i Ibrahimović.