VIDEO Moćna Argentina i leteći Chile

ARGENTINA I ČILE zaključili su nastup u skupini D na Copa Americi pobjedama nad Bolivijom i Panamom.  Argentina je upisala treću pobjedu u Seattleu, gdje je s 3:0 slavila protiv Bolivije četvrti put zaredom.

Gaučosi, koji su već ranije osigurali nastup u četvrtfinalu, nokautirali su Boliviju u 15 minuta. U 13. minuti ih je u vodstvo doveo Erik Lamela iz slobodnog udarca, dvije minute kasnije je na 2:0 povećao Ezequiel Lavezzi, dok je u 32. minuti Victor Cuesta zaključio rezultat.

Lionel Messi je u igru ušao tek u 46. minuti, a njega i njegove suigrače u četvrtfinalu čeka Venezuela, jedno od iznenađenja turnira. Zvijezda Barcelone poigravala se s vratarom Bolivije.
U drugoj utakmici skupine Čile je u Philadelphiji pobijedio Panamu s 4:2. Po dva gola zabili su Eduardo Vargas u 15. i 43. te Alexis Sanchez u 50. i 89. minuti. Golove za Panamu postigli su Miguel Camargo u 5. i Abdiel Arroyo u 75. Čile, branitelj naslova, igrat će u četvrtfinalu protiv Meksika u subotu.