VIDEO Najbolji nogometaš Afrike s dva sjajna gola spasio Alžir protiv Zimbabvea

U SUSRETU prvog kola B skupine afričkog Kupa nacija Alžir i Zimbabve su u Francevilleu odigrali 2:2.

Alžir je poveo u 12. minuti fantastičnim golom veznjaka Leicester Cityja Riyada Mahreza, međutim Zimbabve je do konca prvog dijela uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Kudakwache Mahachi (17) i Nyasha Mushekwi (29-11).

U drugom dijelu Alžir, koji je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka je uspio izjednačiti, a strijelac je ponovo bio Mahrez u 82. minuti.

U momčadi Alžira utakmicu je od prve minute započeo igrač zagrebačkog Dinama El Arabi Hillel Soudani, a zamijenjen je u 78. minuti.

U drugom susretu 1. kola B skupine Senegal je u Francevilleu pobijedio Tunis 2:0.

Oba gola Senegal je zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Sadio Mane (10-11m) i Kara Mbodj (30).

Na ljestvici vodi Senegal s tri boda, Alžir i Zimbabve imaju po bod, a na začelju je Tunis bez bodova.

U 2. kolu koje je na rasporedu 19. siječnja, sastaju se Alžir i Tunis, te Zimbabve i Senegal.