DVANAESTIM su porazom u sezoni igrači Rostova okončali dvoboj 20. kola ruske Premierlige. Slavlju (2:1) Kubanja iz Krasnodara na golu domaćih bespomoćno je svjedočio i Stipe Pletikosa.

U debitantskom nastupu, pri obadvama pogocima gostiju, nije mogao učiniti ništa: presudile su amaterske pogreške njegovih suigrača.

Sastav Rostova, za koji nije nastupio Dragan Blatnjak, trenutačno se nalazi na 15. mjestu ljestvice 16 ruskih prvoligaša sa svega 16 osvojenih bodova. Do kraja osnovnog dijela natjecanja još je 10 kola. Nakon njih vodećih osam momčadi razigravat će za prvaka, a osam najslabijih za ostanak u ligi.

Trećeplasirani moskovski Dinamo na svom je travnjaku torpedirao Terek pobijedivši 6-2. Tomislav Dujmović nije ulazio s klupe za rezervne igrače pobjedničke momčadi, dok je Zvjezdan Misimović odigrao drugo poluvrijeme.

U derbiju kola vodeći je CSKA-a uspio spasiti se od poraza na gostovanju kod četvrtoplasiranog Rubina u Kazanu pogotkom 21-godišnjeg Alana Džagojeva u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Završilo je 1:1.

Ruska Premierliga, 20. kolo:

Tom – Spartak N. 0:2

Dinamo – Terek 6:2 (Voronjin 29, Kuranyi 35, Semšov 45, 84, Jusupov 48, Sapeta 90 / Ewerthon 6, Georgijev 85)

Rubin – CSKA 1:1 (Natcho 33-11m / Džagojev 90+4)

Rostov – Kubanj 1:2 (Bracamonte 57 / Zelao 23, Ne 63)