U SUBOTU je započelo novo nogometno prvenstvo u Rusiji, u kojem naslov prvaka brani Rubin Kazan. U nedjelju su, pak, derbi utakmicu odigrali Spartak i Zenit u Moskvi.

Utakmica je završila bez pobjednika 1:1, a ono najzanimljivije se dogodilo u prvih 17 minuta. Prvo je Ivan Saenko već u 2. minuti donio prednost domaćinu, ali je vratar domaćih, hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa, kapitulirao u 17. minuti pri udarcu Pavela Pogrebnjaka.

Pletikosa je cijelu utakmicu dobro branio na vratima Spartaka, dok je za Zenit svih 90 minuta u obrani odradio Ivica Križanac.

CSKA je startao uvjerljivom pobjedom 3:0 kod Saturna, ali im je put prema tri boda bio olakšan kada je u 32. minuti crveni karton dobio domaći igrač Angbwa. Džagoev je otvorio seriju za goste, a potom je dva pogotka postigao Ignaševič.