NAKON nepotpunog trećeg kola talijanske nogometne lige sa savršenim učinkom, na vrhu ljestvice, ostaju tek dva kluba, torinski Juventus i Sampdorija.

Klub iz Genove je pobijedio i drugi put u gostima ove sezone. Ove nedjelje su slavili u Bergamu kod Atalante 1:0, makar su gotovo cijelo drugo poluvrijeme odigrali s igračem manje. Drugi žuti karton je zaradio Tissone u 52. minute.

Samo deset minuta nakon toga je Mannini poentirao za goste, a domaćin je zaokružio i 180 minuta u Seriji A bez pogotka. Jedina su momčad u ligi bez pogotka nakon tri odigrane utakmice.

Inter protiv velikih igra odlično (Milan 4:0), ali se protiv "malih" klubova i dalje muči. U 1. kolu su na San Siru odigrali samo 1:1 s Barijem, a u trećem kolu su uz mnogo muke pobijedili povratnika u Seriju A, Parmu, s 2:0. Spas je klubu donio Samuel Eto'o pogotkom u 71. minuti, drugim ove sezone u Seriji A, dok je potvrdu donio Diego Milito u 88. minuti.

U Romi su promijenili trenera, a novi čovjek na klupi, Claudio Ranieri, je startao pobjedom kod solidne Siene 2:1. Roma je okrenula 1:0 u 2:1, a junacima su se na kraju ispostavili igrači iz zadnjeg reda (strijelci Mexes i Riise). Romi je donekle bio olakšan put do tri boda jer je domaćin igrao posljednjih 12 minuta bez Codrea (dva žuta kartona).

Za domaćina je posljednjih deset minuta na terenu proveo hrvatski nogometaš Mato Jajalo.

Najbolji igrač kola je talijanski reprezentativac Antonio di Natale koji je u pobjedi Udinesea protiv Catanije 4:2 postigao tri pogotka.

Serie A, 3. kolo:

Bologna - Chievo 0:2 (Pinzi 18, Pellisier 30)

Inter - Parma 2:0 (Eto'o 71, Milito 88)

Siena - Roma 1:2 (Maccarone 26 / Mexes 72, Riise 89)

Udinese - Catania 4:2 (Flores 29, Di Natale 55, 69-11m, 79 / Morimoto 11, Mascara 34-11m)

Atalanta - Sampdoria 0:1 (Mannini 63)

Fiorentina - Cagliari 1:0 (Gilardino 55)