NOGOMETAŠI Barcelone na neslavan su način odigrali posljednju utakmicu sezone pred svojim navijačima. Na Camp Nou su u pretposljednjem 37. kolu Primere poraženi 1:0 od Osasune.

Trener Barcelone Josep Guardiola na teren je izveo rezervni sastav s tek pojedinim igračem iz prve postave poput Samuela Eto'a, što se na kraju osvetilo momčadi, te je poražena po drugi put ove sezone na Camp Nou. Kako u Barçinom sastavu nije bilo zvijezda poput Messija, Inieste, Henryja, Danija Alvesa, Yaye Tourea, Victora Valdesa, koje je Guardiola štetdio za predstojeće finale Lige prvaka s Manchester Unitedom, Osasuna je djelovala konrektnije, te je ostvarila pobjedu važnu u borbi za opstanak golom Waltera Pandianija iz 26. minute.Kraj utakmice Barça je dočekala s desetoricom igrača i bez trenera, budući da je u 81. minuti crveni karton zaradio Marc Muniesa, a radi prigovora na njegovo isključenje odmah potom i Guardiola.

Mate Bilić spasitelj

Sporting Gijon je također ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak na gostovanju kod Valladolida 2:1. Pogodak odluke za Sporting postigao je hrvatski napadač Mate Bilić u 78. minuti susreta. Bilić je u igru ušao u 69. minuti, a devet minuta poslije zabio je glavom u donji desni kut nakon ubacivanja Maldonada svoj 12. ovosezonski gol.

Nakon današnjih utakmica saznali smo i imena dvaju klubova koji će sljedeće sezone ispasti u drugu ligu. To su Numancia i Recreativo Huelva koji su i matematički ostali bez šansi za spas. Numancia je poražena na gostovanju od izravnog konkurenta u borbi za ostanak Getafea (1:0), dok je Recreativo istim rezultatom poražen kod kuće od Racinga.

U izravnoj borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja Villarreal je kod kuće savladao Valenciju uz dva gola Josebe Llorentea i jednim Canija. Utješni gol za Valenciju je zabio David Villa, svoj 26. ovosezonski.

Sevilli Liga prvaka

Atletico Madrid je na krilima Diega Forlana uvjerljivo prošao kroz gostovanje kod Athletic Bilbaa (pobjeda Atletico Madrida 4:1) i tako došao nadomak nastupa u Ligi prvaka sljedeće sezone. Urugvajski napadač je postigao “hat-trick” i tako zasjeo na čelno mjesto ljestvice najboljih strijelaca lige sa 31 golom, dva više od drugoplasiranog Samuela Eto'a.

Sevilla je na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu slavila protiv Deportiva 1:0 i tako osigurala plasman u Ligi prvaka sljedeće sezone. Gol odluke djelo je Diega Perottija iz 90 minute utakmice.

Primera, 37. kolo:

Almeria - Espanyol 0:3 (Alonso 26, 71, Coro 90)

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 1:4 (Etxeita 68 / Garcia 59, Forlan 73, 77, 87-11m)

Barcelona - Osasuna 0:1 (Pandiani 26)

Getafe - Numancia 1:0 (Soldado 60)

Malaga - Betis 1:1 (Luque 80 / Edu 43)

Recreativo Huelva - Racing Santander 0:1 (Žigić 75)

Sevilla - Deportivo La Coruna 1:0 (Perotti 90)

Valladolid - Sporting Gijon 1:2 (Gonzalez 69 / Camacho 43, Bilić 78)

Villarreal - Valencia 3:1 (Llorente 15, 31, Cani 67 / Villa 41)