U TREĆOJ utakmici nakon povratka od ozljede Ivan Rakitić je bio sjajan. U 32. kolu Bundeslige Schalke je pobijedio u Bochumu 3:0, a Rakitić je bio strijelac i dvostruki asistent.

Schalke je trenutačno u utrci za drugim mjestom Bundeslige, a da u njoj ostanu i nakon gostovanja u Bochumu potrudio se najviše hrvatski reprezentativac.

Nakon što je na početku isprobao dva puta udarac iz daljine, u 34. minuti je asistirao Asamoahu za vodstvo gostiju iz Gelsenkirchena. U 67. minuti je i sam bio strijelac nakon što je Altintop prošao lijevom stranom, odigrao povratno za Rakitića, koji je sa desetak metara pogodio mrežu Bochuma.

Rakitić je sačuvao još nešto od svog repertoara za kraj - u 85. minuti je još jednom bio asistent za pogodak Bordona.

Borussija je u Dortmundu, bez Petrića, pobijedila Stuttgart 3:2. Robert Kovač je odigrao cijelu utakmicu za domaćine kojima je bodove donio Švicarac Frei s dva pogotka (od 1:1 do 3:1). Za goste je, pak, Mario Gomez bio dvostruki strijelac.

Još jedan hrvatski nogometaš se u utorak upisao u strijelce. Stiven Rivić je postigao pogodak za Energie na gostovanju kod Karlsruhea što je bilo dovoljno za 1:1. Taj bod će Energieu biti prilično važan u borbi za opstanak.

Za Energie je cijelu utakmicu odigrao i Mario Cvitanović, koji je dobio žuti karton, a posljednje tri minute je odigrao i Ivan Radeljić.