VIDEO Slovenska Olimpija u drami izbacila Ludogorec u kvalifikacijama za Ligu prvaka

SLOVENSKI prvak Olimpija iz Ljubljane pobijedio je 2:1 bugarski Ludogorec i tako izborio treće pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka. Slovenci su prošli ukupnim rezultatom 3:2, nakon što su u Bugarskoj odigrali 1:1. Bugari su poveli preko Kirila Despodova u 15. minuti, a tri minute kasnije Timi Maks Elšnik pogodio je za 1:1. Pobjedu Olimpiji donio je Elšnik u 92. minuti. Ludogorec je mogao izboriti produžetke u 101. minuti, no Despodov nije uspio realizirati jedanaesterac i pogoditi za 2:2.

Ludogorec je u 83. minuti ostao s igračem manje, nakon što mu je isključen Son. Za Olimpiju je 82 minute odigrao hrvatski ofenzivac Ivan Posavec (25), bivši igrač Varaždina. Olimpija će u sljedećoj fazi igrati protiv boljeg iz ogleda Žalgirisa i Galatasaraya. U prvoj utakmici završilo je 2:2 pa su Turci veliki favoriti u sutrašnjem meču, koji se igra u Istanbulu.