ŠPANJOLSKA nogometna reprezentacija ostvarila je i četvrtu pobjedu u isto toliko susreta u kvalifikacijskoj skupini I za Europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj.

Na stadionu Los Carmenes u Granadi aktualni svjetski i europski prvaci savladali su Češku 2:1 iako su gubili golom Jaroslava Plašila još od 29. minute.

Veznjak Bordeauxa zaledio je publiku na stadionu topovskim udarcem s tridesetak metara koji je odsjeo u donjem lijevom kutu gola Ikera Casillasa.

No, aktualni svjetski i europski prvaci su dominacijom u posjedu lopte postepeno stezali obruč oko češkog gola, što se isplatilo u drugoj polovici drugog dijela. Junak Furije bio je David Villa koji je u razmaku od samo četiri minute rješio pitanje pobjednika. Prvo je u 69. ljevicom s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Andresa Inieste pronašao put do mreže Petra Čecha, a potom je sigurno realizirao jedanaesterac koji je Iniesta izborio (nakon prekršaja Jana Režeka u kaznenom prostoru).

Valja također istaknuti da je ovo bila 100. jubilarna utakmica Xavija Hernandeza u dresu španjolske reprezentacije.