IAKO nije brilijirao, Hajduk je ubilježio nova tri boda koja su mu osigurala ostanak na čelu HNL-a i nakon 21. kola. Ante Miše napravio je veliku stvar; nanizao je i devetu pobjedu u HNL-u i izjednačio se s rekordom koji je 2001. godine postavio Nenad Gračan! Taj mu je trijumf donio Marin Tomasov, koji polako, ali sigurno učvršćuje svoje mjesto u prvoj postavi.

"Što reći, ponosan sam na to. Croatija se držala, napravila je sve da ne izgubi utakmicu. Taktički su se dobro držali, ali mi smo u prvom dijelu stvorili pet-šest prigoda koje nismo iskoristili. Da smo ih ranije slomili, pao bi još koji gol, ali i ovako smo zadovoljni.", kazao je Miše neposredno nakon susreta, ističući da ipak više nikada neće garantirati pobjedu, kao što je to učinio uoči dolaska Croatije.

Pred gotovo 15 tisuća gledatelja Mišina momčad je golom Tomasova iz 52. minute  slavila protiv gostiju iz Sesveta. Šibenik je na domaćem Šubićevcu pregazio Rijeku sa 3:0 i napokon pokazao formu iz prvog dijela prvenstva. Slaven je u Koprivnici pobijedio Inter sa 1:0, Varteks je s 2:0 slavio protiv Zadra, a jedino je Cibalija kao gost uspjela do bodova. U Kranjčevićevoj je završilo bez golova.

15 tisuća ljudi na Poljudu

Gotovo 15 tisuća gledatelja došlo je bodriti svoje ljubimce na Poljudu, a iako je Hajduk bio puno bolja momčad od gostiju iz Sesveta, jedino se Tomasov u 52. minuti uspio upisati u strijelce. Bili su od početka dominirali, a Croatia se očekivano opredijelila za čuvanje svoje mreže i na stihijske kontranapade. No, unatoč uvjerljivoj nadmoći i velikim prilikama Kalinića, Ibričića i Šerića, tek je mladi Marin Tomasov početkom drugog dijela uspio savladati danas odličnog vratara Croatije Šimića i donijeti mir u splitsku momčad. Hajduk je do kraja imao još nekoliko prilika da pobjedu učini uvjerljivijom no i minimalnih 1:0 zasigurno će zadovoljiti Mišu koji je na svoj konto upisao još jednu pobjedu. No, iz silnih promašeih prigoda vidjelo se da su Hajdukovci prilično umorni..

"Bila je ovo pobjeda cijele momčadi, ja sam samo iskočio s prilikama i pogotkom. Izgledali smo odlično i mogli smo zabiti još puno pogodaka, ali to je stvar nesreće. Malo smo i umorni, igrali smo tri utakmice u tjedan dana. Moramo nastaviti ovim ritmom. Sada ćemo se najprije dobro odmoriti, a onda početi s treninzima. Čeka nas Cibalija, ne bi trebalo biti problema. Ući ćemo agresivno, hajdučki.", rekao je igrač utakmice, Marin Tomasov.

HAJDUK: Subašić - M. Buljat, Vejić, Pandža, Šerić - Gabrić, Andrić, Skoko, Tomasov - Ibričić - Kalinić

CROATIA SESVETE: Šimić - Landeka, Mus, Pilipović, Čutura - Agić, Položani, Jurin - Jurakić, Palić - Vojnović

Prvo poluvrijeme:

Čak 15 tisuća ljudi došlo je bodriti Hajduk u utakmici protiv kluba iz Sesveta i na neki način se odužiti svom klubu za preuzimanje prvog mijesta i odlične partije u zadnje vrijeme. U prvih 10 minuta nije bilo ozbiljnijih prilika.

Do 15. Hajduk nije uspio svladati vratara Šimića iako se Kalinić u dva navrata našao u izglednoj situaciji. Bili su od početka puno bolja momčad, a Croatia se uglavnom samo brani i pokušava spasiti svoju kožu.

Niti nakon 30. minuta Hajdukovci nisu uspjeli poentirati. Pokušavali su i Šerić i Tomasov i Ibričić i Kalinić, no Croatijini braniči uvijek su nekako uspijevali obraniti te pokušaje. Poluvrijeme polako odmiče, a golova nema iako je Hajduk puno bolja momčad.

Croatija u prvih 45. minuta praktički nije uspjela prijeći centar, ali su uspjeli ostvariti ono po što su došli, a to je očuvati svoju mrežu netaknutom.

Drugo poluvrijeme:

Gol za Hajduk! Napokon gol za Bile. Mladi Tomasov uspio je dovesti svoju momčad u vodstvo u 52. minuti.

Prva izmjena u Hajduku dogodila se u 82.. minuti. Umjesto Ibričića ušao je Oremuš. I u redovima Croatije izmjena, umjesto Polozanija ulazi Matija Zubak.