VN Malezije: Hamiltonu i drugi trening

BRITANSKI vozač McLaren-Mercedesa i svjetski prvak iz 2008. godine, Lewis Hamilton bio je najbrži i na drugom slobodnom treningu pred treću utrku u ovosezonskom kalendaru Formule 1, nedjeljnu Veliku nagradu Malezije.

Stazu Sepang Hamilton je odradio još uvjerljivije nego na testiranju koji sat ranije pa je tako uz vrijeme kruga 1:34.175 ostvario još veću razliku u odnosu na konkurenciju.

Nakon što je prvo testiranje okončao na devetom mjestu Red Bullov Sebastian Vettel u nastavku kruženja bio je mnogo uspješniji, pa je uz zaostatak od 0.266 sekundi zauzeo drugo mjesto. Tek 0.002 sporiji od Vettela bio je Nico Rosberg na trećemu mjestu. Pomak je to, unatoč boljem rezultatu na stazi, za jednu poziciju unatrag u odnosu na prvi trening za vozača Mercedes GP-a.

Jenson Button (McLaren-Mercedes) i Michael Schumacher (Mercedes GP) zauzeli su četvrto, odnosno peto mjesto. Obojica su u odnosu na Hamiltona zaostali manje od pola sekunde.