Vojvodina slavila u Trnskom

KOŠARKAŠI Zagreba ovosezonsko izdanje regionalne košarkaške lige otvorili su porazom pred domaćima navijačima. Bolja od "mrava" bila je Vojvodina 90:81.

Najbolji u sastavu poražene momčadi bio je centar Ante Tomić s 20 poena i 12 skokova, a 18 koševa pridodao je Krunoslav Simon.

Zagrebaši su se furioznom trećom četvrtinom vratili u igru, nakon što su na odmor otišli s manjkom od 14 poena (49:35), uhvatili su priključak i do samog kraja susreta bili na korak do slavlja. Slobodnim bacanjem Tomića u 38. minuti rezultat je smanjen na 79:78, no kraj utakmice obilježava sigurnost s linije slobodnih bacanja gostujuće momčadi, koja upisuje prvu pobjedu u sezoni.

Najzaslužniji za pobjedu Vojvodine bio je Marko Šutalo s 32 poena u jednako toliko minuta i sjajnih 2:2 za dva poena, 6:7 za tri poena i nepogrešivih 10:10 s linije slobodnih bacanja.

Rudež postigao 11 poena u porazu Olimpije

Košarkaši podgoričke Budućnosti svladali su Union Olimpiju 82:73 u prvom kolu NLB lige. Hrvatski košarkaš Damjan Rudež ubacio je 11 poena za poraženi sastav.

Rudež je na parketu proveo 34 minute i uz malu potrošnju lopti i precizan šut (4/5 za dva, 1/2 za tri poena) bio treći strijelac slovenske momčadi.

Najviše, 20 poena, postigao je Ilievski, 12 je pridodao Golubović.

Vladimir Micov i Marko Simonović postigli su po 17 za crnogorskog predstavnika u regionalnom košarkaškom natjecanju.