Vukovi u Turskoj ipak pokazali zube

ZNALO se što u Istanbulu očekuje Anzulovića i njegovu momčad. Pobjeda donosi golem, siguran korak prema primarnom cilju, poraz tek vraća u surovu realnost pod Tornjem. Čini se kako su Vukovi konačno odlučili pokazati zube i uvjeriti zlobnike da Maccabi nije, a Barcelona je, tek puka slučajnost. Prva euroligaška pobjeda u gostima i to protiv sjajnog Efes Pilsena gotovo da se može nazvati prekretnicom sezone.

Na semaforu je nakon posljednje sirene pisalo 71-77 (17:21, 28:12, 13;20, 19:18) u korist Cibone, čijim igračima su turske kolege mogle tek stisnuti ruku. Prvih desetak minuta nervoza je stanovala ispod oba koša, Cibose je predvodio raspoloženi Penn, a proigrao je i Davison. Na drugoj strani ritam je držao sjajni Kaya Peker, jedan od najboljih košarkaša ovosezonske Eurolige.

Nekako smo u prvim minutama više očekivali od Marka Popovića, ali nas je "kupio" s pet asista u prve dvije četvrtine. Marko je naš i uvijek će to biti. No, protiv svojih Cibosa Marko u srijedu nije mogao puno napraviti. Iako nevjerojatno zvuči, upravo se to dogodilo. Malo po malo i Cibona je nakon plus četiri u prvoj došla do plus 12 na kraju druge četvrtine. Pobjeda u Turskoj ipak je u režiji američke kolonije; Jamesa Scoonia Penna koji je ubacio čak 27 koševa, a, kao što rekosmo, proigrao je i drugi Amerikanac Bennett Davison. Za pobjedu je dodao 17.

Kod domaćih najefikasniji bili Kaya Peker sa 19 i Antonio Granger sa 17 poena. U sastavu Efes Pilsena osim Popa, gledali smo i Nikolu Prkačina koji je postigao 13 koševa. Marko je ipak stao na šest.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Cibona je put ka pobjedi utrla u drugih 10 minuta koje je riješila u svoju korist sa 28-12. Zahvaljujući tomu na odmor se otišlo sa 12 koševa prednosti u korist Zagrepčana, no ta prednost brzo se istopila početkom treće četvrtine kada su domaći ostvarili seriju 10-0 za priključak. Srećom, Efes Pilsen nije niti u jednom trenutku uspio i povesti, te je Cibona krajem treće i početkom četvrte četvrtine uspjela ponovno izgraditi opipljiviju prednost.

Situacija se još jednom zakomplicirala u završnici nakon što Cibona četiri minute nije uspjela postići koš, te tako ispustila vodstvo od 68-60. Košem Prkačina domaći su minutu i pol prije kraja izjednačili na 68-68. Ipak, u posljednjoj minuti Davor Marcelić je pogodio tricu, u sljedećem napadu Prkačin je promašio polaganje, a potom je Penn sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja osigurao bitnu pobjedu Ciboni.