Curry briljirao u novom porazu Warriorsa, Bogdanović i Netsi opet loši

NAJBOLJA momčad NBA lige ove sezone Golden State Warriorsi doživjeli su drugi poraz u posljednje tri utakmice, a četvrti ukupno ove sezone. Sa 113:95 izgubili su od Detroit Pistonsa.

Steve Curry je ponovo briljirao postigavši 38 koševa, 5 asista i 7 skokova, a Thompson je dodao 24 koša i 6 skokova. No, njihov učinak nije bio dovoljan jer je kod Detroita šest igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Jackson i Caldwell-Pope zabili su po 20 poena, Morris 16 uz 6 asista i 8 skokova, a Drummond je uz 14 poena dodao čak 21 skok.

Nastavlja se slaba forma Brooklyn Netsa koji su sa 86:114 poraženi od Atlanta Hawksa. Netsi su vodili sa sedam koševa razlike na poluvremenu, ali su se "raspali" u trećoj četvrtini i doživjeli težak poraz. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je 7 poena u 21 minuti na parketu, šutirao je 3/8, trice 0/3, te upisao 2 skoka i 1 asistenciju.

Altantu je do pobjede nosio Millsap sa 21 košem, 3 asistencije i 6 skokova, Schroder je dodao 15 koševa, 10 asista i 6 skokova, a Bazemore 15 koševa, 3 asista i 3 skoka. Kod Brooklyna je najboljli bio Young sa 18 koševa i 7 skokova.

Milwaukee Bucksi su sa 105:92 porazili Charlotte Hornetse na krilima trojca Middleton (24 koša, 4 skoka), Monroe (19 koševa, 10 skokova) i Parker (15 koševa, 4 asista, 2 skoka), a još jednu dobru utakmicu odradio je Antetokounmpo sa 14 poena i 11 skokova. Kod Hornetsa se istaknuo Lin sa 15 koševa.

Philadelphia je konačno uspjela doći do pete pobjede u sezoni porazivši Portland s uvjerljivih 114:89. 76ersi su slavili na krilima Okafora (25 koševa, 10 skokova), Holmesa (17 koševa, 6 skokova), Covingtona i Smitha sa po 16 poena. Leonard i Lillard su sa 14 koševa bili najbolji kod Portlanda.

U najefikasnijoj utakmici večeri Boston je u gostima dobio Washington s 119:117 i to košem Jae Crowdera četiri sekunde prije kraja. Wall je nosio Wizardse sa 36 koševa, 13 asistencija i 7 skokova, a Gortat je dodao 18 poena i 11 skokova. U dresu Bostona najbolji su bili Thomas (32 koša, 5 asista, 5 skoka) i Crowder (22 koša, 6 asista, 8 skokova).

Memphis je slavio protiv Knicksa sa 103:95 zahvaljujući čak 37 koševa Španjolca Marca Gasola.