West Ham i Basel preokretima pobijedili u polufinalu Konferencijske lige

NOGOMETAŠI Basela i West Hama ubilježili su pobjede u prvim polufinalnim utakmicama Konferencijske lige. Basel je slavio u Firenci protiv Fiorentine 2:1, a istim je rezultatom West Ham u Londonu bio bolji od AZ Alkmaara.

AZ je prvi stigao do gola u Londonu, a strijelac je bio Tijjani Reijnders u 42. minuti. West Ham je okrenuo u drugom dijelu. Prvo je pogodio Alžirac Said Benrahma iz kaznenog udarca u 67. minuti, a pobjedu je donio Jamajčanin Michail Antonio u 76. minuti.

Brekalo ušao u igru

Basel je šokirao Fiorentinu, koja je povela golom Brazilca Arthura Cabrala u 25. minuti. Švicarci su također preokretom ostvarili prednost uoči uzvrata. U drugom poluvremenu zabijali su Andy Diouf u 71. i Zeki Amdouni u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Povremeni hrvatski reprezentativac Josip Brekalo ušao je u igru za Fiorentinu u 73. minuti. Uzvrati su za sedam dana u Baselu i Alkmaaru.