Wimbledon: Haas i Federer u četvrtfinalu, Ivanović predala Venus

NJEMAČKI tenisač Tommy Haas došao je do rezultata karijere u Wimbledonu: po prvi je put izborio četvrtfinale trećeg Grand Slama u godini.

Učinio je to prvi među sudionicima osmine finala muškog turnira pobijedivši nakon dva sata i 14 minuta Rusa Igora Andrejeva 7:6(8), 6:4, 6:4 na terenu broj četiri.

Nije dopustio Rusu, inače 29. nositelju, niti jednu jedinu break-loptu, dok je u drugome i trećem setu iskoristio po jednu svoju. Ukupno je do break-prilika dolazio u sedam navrata.

Igrao je 31-godišnji Nijemac napadački: čak je u 46 navrata, često nakon uspješnoga prvog servisa, izlazio na mrežu. Poentirao je čak u 38 navrata (83 posto) u takvim situacijama.

U četvrtfinalu će Haas igrati protiv pobjednika dvoboja Izraelca Sele i Srbina Đokovića.

Federer prošao u četvrtfinale

Roger Federer, peterostruki vimbldonski pobjednik, plasirao se u četvrtfinale trećeg Grand Slam turnira sezone pobjedom nad Šveđaninom Robinom Söderlingom 6:4, 7:6(5), 7:6(5).

U meču u kojem su dominirali snažni servisi i u kojem je napravljen tek jedan break (Federer u prvom setu), Federer je igrao bolje odlučujuće poene i dobio je oba tie-breaka, u drugom i trećem setu.

Federer je zabio 16 aseva i osvojio čak 91 posto poena nakon prvog servisa za 11. pobjedu nad Söderlingom u isto toliko mečeva. Švedskog je tenisača, podsjetimo, Federer savladao i u nedavnom finalu Roland Garrosa (6:1, 7:6(1), 6:4), a zanimljivo je da je u 11 mečeva dosad protiv Söderlinga izgubio tek jedan set.

Protivnik švicarskog tenisača u četvrtfinalu bit će pobjednik dvoboja između našeg Ive Karlovića i Španjolca Fernanda Verdasca.

Ivanović predala Venus

Najintersantniji dvoboj osmine finala ženskog turnira trebao je biti onaj treće i 13. nositeljice, Amerikanke Venus Williams i Srbijanke Ane Ivanović. Amerikanka je protutnjala prvim setom dobivši ga 6:1, a Ivanović je krenula bolje u nastavku povevši 1:0. Tada je, međutim, osjetila bol u preponama toliko jaku da više nije mogla nastaviti igrati.

Jelena Dementijeva lako je prošla Jelenu Vesninu (6:1, 6:3), Serena Williams Danielu Hantuchovu (6:3, 6:1), dok je Bjeloruskinja Viktorija Azarenka nakon borbe u tri seta nadigrala Nadeždu Petrovu 7:6(5), 2:6, 6:3.