WTA Pariz: Šprem izgubila od Safine

HRVATSKA tenisačica Karolina Šprem nije se uspjela plasirati u 2. kolo 585.000 dolara vrijednog WTA turnira u Parizu. Bolja od Šprem, inače šeste nositeljice, bila je Ruskinja Dinara Safina sa 64, 62.

Šprem je u oba seta prva oduzimala servis svojoj protivnici, ali niti jednom tu prednost nije uspjela zadržati. U prvom setu oduzela je servis Safini za vodstvo 3-2, ali je već u sljedećoj igri izgubila igru na svoj početni udarac, da bi pri rezultatu 4-5 još jednom izgubila servis, a samim time i set.

U drugom setu Šprem je oduzela servis Safini za 2-1, ali do kraja dvoboja mlada Ruskinja je osvojila pet gemova u nizu. Šprem je praktički prestala igrati nakon 2-2, te u posljednje četiri igre gotovo da nije osvojila niti jedan poen.

Ovo je bio drugi međusobni dvoboj ovih tenisačica i drugi put je kao pobjednica izišla mlađa sestra Marata Safina.