Za ne povjerovati: Maroussi protiv Barcelone zabio 3 poena u četvrtini!

KOŠARKAŠI Barcelone su s lakoćom prošli gostovanje kod grčkog Maroussija (pobjeda 85:58), čime su osigurali prolazak dalje u natjecanju Eurolige.

U skupini E Barceloni tako ostaje tek poraz od Partizana u Beogradu, a ovim su indirektno i pomogli beogradskoj momčadi, koja do kraja natjecanja ima lijepu priliku izboriti drugo mjesto u skupini.

Barcelona je na poluvremenu imala labilno vodstvo od 42:35, ali su igrači fantastično odigrali treću četvrtinu u kojoj im je Maroussi zabio, nevjerojatno, samo tri poena!

Najbolji igrač Barcelone bio je Terence Morris sa 12 poena, osam skokova i pet ukradenih lopti, dok je sa 14 poena prvi strijelac bio Erazem Lorbek.

Moskovski CSKA je osigurao prolazak dalje nakon pobjede kod Unicaje 76:70. Moskovljani imaju četiri pobjede, uz jedan poraz u skupini, a cijeli tijek utakmice u Malagi su bili u prednosti.

Dva nevjerojatno dijametralno suprotna poluvremena su odigrale ove dvije momčadi. Prvo je završilo 33:18 za CSKA, a drugo je Unicaja dobila sa čak 52:43. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je za 30 minuta postigao 10 poena uz četiri skoka, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte. Za dva poena je gađao 2-3, a za tri 2-4.

Dalje ide i poljski Prokom makar je izgubio kod Žalgirisa 93:88. Te dvije momčadi mogu imati omjer 3:3 na kraju natjecanja po skupinama, no Poljaci su "kupili" prolazak dalje uvjerljivim uspjehom protiv Žalgirisa na domaćem parketu 82:63.

Mario Delaš zabio je za Litavce dva koša, uz tri skoka i jednu asistenciju za 15 minuta na parketu. BiH-reprezentativac Mirza Begić ubacio je 11 koševa uz sedam skokova.

Euroliga TOP 16, skupina H, 5. kolo:

Cibona - Himki 82:63

Olympiacos - Caja Laboral (četvrtak)

Redoslijed: 1. Olympiacos 4-0 (-1), 2. Caja Laboral 2-2 (-1), 3. Himki 2-3, 4. Cibona 1-4.

skupina E:

Maroussi - Barcelona 58:85

Partizan - Panathinaikos (četvrtak)

Redoslijed: 1. Barcelona 4-1, 2. Partizan 3-1 (-1), 3. Maroussi 2-3, 4. Panathinaikos 0-4 (-1).