Delaš junak: Zadar u drami pobijedio Zagreb za polufinale Kupa

KOŠARKAŠI Zadra izborili su plasman u polufinale Kupa "Krešimir Ćosić" nakon dramatične 71:70 pobjede na gostovanju protiv Zagreba.

Zagreb je vodio gotovo tijekom čitavog dvoboja, sredinom četvrte četvrtine bilo je 67:60 za domaći sastav koji je potom zaredao s promašajima, pa je Zadar serijom 9:0 koju je okrunio Cosey košem na ulasku u posljednju minutu stigao do prednosti.

Vladović je pogodio prvo, te promašio drugo slobodno bacanje, no Halilović je skočio u napadu nakon čega je Marčinković zabio koš za vodstvo Zagreba 70:69, no Zadru je ipak ostalo toliko vremena da Ante Delaš pogodi pobjednički šut.

Delaš je predvodio Zadar sa 19 koševa, Filip Kraljević je dodao 17, a Glenn Cosey 15, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Miralem Halilović sa 23 i Jakov Vladović sa 16 ubačaja.

Još ranije prolazak u polufinale izborio je Kvarner 2010 koji je sa 95:68 svladao Split, 25. siječnja igrat će Gorica i Cedevita, dok još nije određen datum odigravanja dvoboja Jolly JBS - Cibona.