Zagreb pregazio Cibonu

PO PRVI puta od osnivanja HKL-a, a potom Goodyear lige, neki hrvatski klub uspio je u svim segmentima igre nadjačati, i poniziti Cibonu.

To je pošlo za rukom Ciboninom `malom` susjedu, KK Zagrebu. U dvorani u Trnskom, pred 1500 gledatelja, Zagreb je slavio nad Cibonom 82:61 (17:27, 20:10, 19:16, 26:8), čime je Cibonine izglede za ulazak u Final Four Goodyear lige doista sveo na minimum.

Cibona je u utakmicu krenula vrlo agresivno. Kus, Mujezinović i Ward su u prvoj četvrtini kontrolirali igru. Kod Zagreba se isticao Marko Morić, ali je brzo skupio tri osobne pogreške pa ga je trener Anzulović morao izvaditi iz igre.

Na kraju prve četvrtine Cibona je vodila 27:17. U drugoj četvrtini Zagreb okreće igru u svoju korist. Od igrača Zagreba posebno su se istaknuli I. Tomas, Perinčić i kapetan Zagreba Miljković. Cibona nije imala odgovor na igru Zagreba u drugoj četvrtini.

Zanimljiva situacija dogodila se krajem četvrtine kada je Zagreb po prvi puta dostigao Cibonu, a sudac Adamović je dosudio sumnjivu tehničku grešku treneru Zagreba Anzuloviću.

Na poluvrijeme se otišlo u egalu, 37:37.

Dvije osobne Kusa za Cibonin kraj

U trećoj četvrtini Zagreb je poveo, ali Cibona se i dalje održavala u igri ponajviše zahvaljujući njenom najboljem pojedincu Davoru Kusu.

U trećoj četvrtini dogodio se ključni moment utakmice. Kus je dobio četvrtu osobnu grešku, no ne slaže se s takvom odlukom sudaca. Buni se i ulazi u svađu s Ivanom Tomasom. To je njega i Ivana Tomasa stajalo dvostruke tehničke greške, a za Kusa je to bila ukupno peta pogreška što je značilo da se neće vratiti na parket.

Nakon toga Zagreb je četvrtinu završio s rezultatom 56:53 u svoju korist. Stigla je i posljednja četvrtina, a onda su se ˝mravi˝ raspucali.

Igrači Ace Petrovića nisu imali snage za odgovor. Jedini Cibonaš koji je nešto pokušavao bio je Mujezinović, ali on sam nije mogao poraziti skladnu momčad Zagreba.

Da je posljednju četvrtinu praktički igrao samo Zagreb najbolje svjedoči 26 postignutih koševa Zagreba naspram 8 Ciboninih.

Najbolji igrači Zagreba bili su Perinčić koji je ubacio 19 koševa i I. Tomas s 13 koševa i 7 asistencija.

Najbolji Cibonin pojedinac bio je Kus s 13 postignutih koševa, a najefikasniji borbeni Mujezinović s 14.

Suci ove utakmice bili su Dubravko Muhvić i Srđan Dožai iz Hrvatske te Milan Adamović iz BiH.