Zagreb u četvrtfinalu Kupa Kupova

RUKOMETAŠI Zagreba uspjeli su nadoknaditi pet pogotka zaostatka iz prvog susreta sa španjolskim Valladolidom i pobjedom 27:22 (17:8) plasirati se u četvrtfinale Kupa Kupova.

Zagreb je u prvom dvoboju izgubio 26:31, a kako je i uzvrat završio s pet pogodaka razlike, Zagreb se plasirao među osam najboljih zbog više postignutih pogodaka u gostima. Bivši europski prvak odlično je otvorio susret.

Predvođen raspoloženim Valterom Matoševićem na vratima, te Nikšom Kalebom i Denisom Špoljarićem, Zagreb je nakon prvih 30 minuta imao plus devet (17:8).

U nastavku utakmice domaćin je povećao prednost na 21:11, no potom zbog nedostatka snage polako počeo padati. Ipak, "zagrebaši" su uspjeli sačuvati veliku prednost te se plasirati u četvrtfinale.

Matošević je prikupio 13 obrana, Kaleb je postigao 7 pogodaka, a Špoljarić pet. Goste je predvodio Fis sa 8 pogodaka.

Prošli tjedan mjesto među osam najbolji osigurao je i Medveščak, pa će Hrvatska na ždrijebu u utorak imati u bubnju dva predstavnika.