Zagreb uvjerljivo svladao Varteks

ZAGREB je zasluženo pobijedio protiv Varteksa golovima Krunoslava Lovreka i Seniada Ibričića te  se tako popeo na sam vrh ljestvice iako Dinamo i Hajduk imaju utakmicu manje.

Zanimljiv susret igrao se u Kranjčevićevoj, gdje je četveroplasirana momčad Miroslava Ćire Blaževića očekivala mladu momčad Zlatka Dalića.

Iako je trener Varteksa prije nekoliko tjedana istaknuo kako je cilj sezone ostati u Ligi, njegova momčad je na trećoj poziciji, s tri pobjede i jednim neriješenim rezultatom. Perspektivni trener je najavio kako će u Kranjčevićevu doći "pobijediti svog učitelja" Ćiru, ali nije uspio.

Blažević je Varaždincima pripremio ofenzivu, sa do čak šest igrača u napadu. Nedostajali su mu ozlijeđeni Nikolić i Parlov, a Varteksu Melnjak, Papa i Mohorović.

Tijek susreta:

Utakmica se od 17 sati igra na stadionu u Kranjčevićevoj, a pravdu dijeli Vučkov iz Rijeke. Susret prati 3000 gledatelja.

1:0 U 3. minuti Mandžukić je ubacio za Krunoslava Lovreka, koji je iz voleja postigao gol za rano vodstvo.

Prilika za Zagreb. U 9. minuti Lovrek je ponovo bio u prilici, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

Zagreb je u prvih deset minuta ofenzivno krenuo prema Varteksovom vrataru Mađariću te u potpunosti preuzeo inicijativu.

Prilika za Varteks. Teo Kardum je u 18. minuti po desnom boku povukao brzu kontru ubacio za Šafarića, ali njegov udarac je završio iznad gola.

Prilika za Varteks. Varteks je nakon 20 minuta igre došao do nove prilike, no Stojkić je obranio silovit udarac Karduma.

Izmjena u redovima Varteksa. U 33. minuti Neven Vukman je ušao umjesto Vladimir Vuka.

Prilika za Varteks. U 37. minuti Pokrivač je ušao u kazeneni prostor, no odličnom obranom Dragana Stojkića, koji je loptu izbacio iz donjeg desnog kuta, Zagreb je zadržao vodstvo.

Poluvrijeme. Lovrek je u posljednjoj minuti prvog dijela ubacio za Ivankovića, koji nije uspio povećati vodstvo.

Jedanesterac za Zagreb. Kruno Lovrek je u 50. minuti utrčao s loptom u šesnaesterac, a Ipša ga srušio s leđa, zbog čega je dosuđen kazneni udarac.

2:0 Seniad Ibričić je u 51. minuti pogodio donji desni kut i povećao vodstvo.

3:0 Mujdža je nakon brze konter ubacio za Seniada Ibričića koji je u 58. minuti postigao svoj drugi gol te riješio pitanje pobjednika u Kranjčevićevoj.

Zamjena u redovima Zagreba. Lajtman je ušao umjesto Ibričića nakon što je postigao drugi gol.

Izmjena u redovima Zagreba. Karabogdan je ušao umjesto Pejića u 72. minuti.

Izmjena u redovima Varteksa. Golića je svoje mjesto prepustio Prahiću.

Vratnica za Zagreb. Manžukić je u 82. minuti silovito pucao, ali pogodio okvir vratiju gostujuće momčadi.

Kraj. Zagreb je osvoji nova tri boda te se popeo na sam vrh ljestvice, izjednačio sa Dinamom i Hajdukom, koji imaju utakmicu manje.