Zenit izbacio Marseille iz Kupa Uefa!

RUSKI prvak Zenit svladao je u Sankt Peterburgu Marseille s 2:0 u uzvratu osmine finala Kupa Uefe, te postao prvi sudionik četvrtfinala.

>Kup Uefa: HSV pobijedio, Bayer prošao

Zenit je ostvario pravi podvig, jer je uspio nadoknaditi zaostatak od dva gola iz prvog susreta, u kojem je Marseille slavio s 3:1. Imao je u tom susretu francuski klub i vodstvo 3:0, a pogodak nade za Ruse postigao je tada Aršavin u 82. minuti.

A u uzvratnom susretu u Sankt Peterburgu, Zenitov heroj bio je Pavel Pogrebnjak koji je s dva pogotka, u 39. i 78. minuti, odveo svoju momčad među 8 najboljih momčadi Kupa Uefe. Istini za volju, treba istaknuti da je prilikom prvog pogotka ruski reprezentativac Pogrebnjak bio u zaleđu (sudila je engleska trojka predvođena Mikeom Rileyjem), a drugi je bio produkt vrlo lijepe akcije na relaciji Zirianov - Tekke - Pogrebnjak.

Hrvatski branič Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta u momčadi Zenita, čiji je uspjeh još veći zbog činjenice da ne igraju u prvenstvu.