LUDI POČETAK PREMIERSHIPA Arsenal i Leicester zabili sedam golova na Emiratesu

ENGLESKA Premierliga se vratila u velikom stilu! Sezonu su na spektakularan način otvorili Arsenal i Leicester City i u prvih pet minuta zabili dva gola.

Već u 2. minuti Arsenal je poveo pogotkom ovoljetnog pojačanja Lacazettea, a niti tri minute kasnije Okazaki je izjednačio i vratio bivše prvake u život.

U 29. minuti Jamie Vardy je zabio za potpuni preokret na 1:2, ali su "Topnici" u sudačkoj nadoknadi prvog dijela stigli do 2:2 pogotkom Welbecka na asistenciju Kolašinca.

Na otvaranju drugog dijela, u 56. minuti Vardy je svojim drugim pogotkom donio novo vodstvo "Lisicama" na 2:3.

Luda utakmica nastavila se istim tempom, redale su se prilike na obje strane, a u završnici je došlo do novog preokreta. Aaron Ramsey zabio je u 83. za 3:3, a samo dvije minute kasnije Giroud pogodio za Arsenalovih 4:3. Oba gola namjestio je Granit Xhaka.

"Topnici" su uputili čak 27 udaraca prema golu, od čega 10 u okvir, dok su "Lisice" s 30% posjeda lopte bile stopostotne, tri udarca u okvir - tri pogotka.

ARSENAL - LEICESTER CITY  4:3