Zidaneov miljenik briljira u Nizozemskoj

ZINEDINE ZIDANE ima visoko mišljenje o Martinu Ødegaardu, 20-godišnjem Norvežaninu koji je trenutačno u Vitesseu na posudbi iz Reala.

Tamo Norvežanin počinje pokazivati svoj potencijal zbog kojeg ga je Real Madrid kao 16-godišnjaka doveo iz Strømsgodseta za 2,8 milijuna eura.

U nizozemskom klubu ove sezone ima 31 utakmicu, osam golova i šest asistencija. Posebno je briljirao jučer protiv Zwollea s tri asistencije u utakmici u kojoj je Vitesse imao 28 posto posjeda lopte i pet udaraca u okvir gola protivnika.

Vitesse - PEC Zwolle Live Score

Vitesse je pobijedio 4:1. Počelo je sjajno golom Linssena u devetoj minuti na asistenciju Norvežanina. Thy je izjednačio u 23. minuti, a četiri minute kasnije Buttner je dobio crveni karton.

Međutim, na krilima sjajnog Ødegaarda i Linssena Vitesse vodi od 47. minute. U 73. Dauda zabija za 3:1, a konačan rezultat postavio je Linssen na asistenciju norveškog ofenzivca.

Ta je pobjeda omogućila Vitesseu skok na šesto mjesto, koje vodi u doigravanje za Europa ligu.