ZOI Biatlon: Francuskinji Baverel-Robert zlato, Petra Starčević 79. u sprintu

FRANCUSKA biatlonka Florence BaverelRobert osvojila je naslov olimpijske pobjednice u utrci na 7.5 kilometara (sprint) na ZOI u San Sicariju.

Pobjeda 32-godišnje Baverel-Robert je jedno od najvećih iznenađenja na ovogodišnjim ZOI jer joj je ovo prva pobjeda u karijeri, do sada je imala tek pet drugih mjesta u Svjetskom kupu, posljednje još 2002. godine, dok je u utrci na 15 km prije tri dana u San Sicariju bila 27.

Ipak, jedna od najpreciznijih biatlonki u posljednjih pet godina uspjela je utrku na 7.5 km završiti bez promašaja s vrlo dobrim vremenom od 22:31.4 minuta.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Šveđanka Anna Carin Olofsson koja je za Baverel-Robert zaostala 2.4 sekunde pogodivši devet od 10 meta zbog čega je morala trčati kazneni krug od 150 metara.

Brončano odličje osvojila je Ukrajinka Lilija Jefremova sa 6.6 sekundi zaostatka za Baverel-Robert uz svih 10 pogodaka na strelištu.

Hrvatska predstavnica Petra Starčević utrku je završila na 79. mjestu od 83 natjecateljice koje su startale sa 5:40.5 minuta zaostatka za Robert. Starčević je pogodila osam od 10 meta, a oba promašaja imala je iz ležećeg stava.

Kako u subotnjoj dohvatnoj utrci pravo nastupa ima samo 60 prvoplasiranih iz sprinta, Starčević neće nastupiti u subotu, te je njen nastup na ZOI u Torinu završen. Podjetimo, u ponedjeljak je u utrci na 15 km zauzela 80. mjesto, no ukoliko Ruskinja Olga Pileva bude diskvalificirana zbog dopinga i u toj disciplini će se pomaknuti na 79. mjesto.