LIGA PRVAKA

Zvezdini igrači paradirali na oklopnom vozilu i slavili ulazak u Ligu prvaka

NOGOMETAŠI Crvene zvezde plasirali su se drugu godinu zaredom u skupine Lige prvaka.

Srpski prvak je sinoć u uzvratnoj utakmici play-offa na Marakani odigrao 1:1 sa švicarskim Young Boysom te je zbog više golova u gostima (prva utakmica 2:2) ušao u LP. Zvezda je povela u 60. minuti golom Vukanovića, Švicarci su izjednačili autogolom Bena osam minuta prije kraja, ali nisu uspjeli zabiti i drugi gol.

Nakon što je dan prije utakmice ispred sjeverne tribine stadiona Rajko Mitić postavljen tenk T-55 kakvim je JNA sijala smrt po bivšoj Jugoslaviji '90-ih godina, igrači Zvezde otišli su korak dalje. Nakon što su osigurali plasman u LP, popeli su se na oklopno vozilo i njime se provezli prema Autokomandi, velikom raskrižju koje se nalazi oko 400 metara od stadiona.

Igrači su imali baklje, a napadač Milan Pavkov je na glavi imao šajkaču, tradicionalni dio odjeće srpskih seljaka, koja je posljednjih 70 godina bila simbol velikosrpskih osvajanja i masovnih zločina koje su počinili oni koji su ih nosili na glavama.