OD OBILJEŽAVANJA 27. obljetnice Oluje srpski političari govore o odmoru Srba na hrvatskoj obali. Tako su zastupnik Vučićevog SNS-a Vladimir Đukanović i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević rekli da ne razumiju Srbe koji ljetuju u Hrvatskoj.
Premijerka Srbije Ana Brnabić je ljetovala u Hrvatskoj pa je srpskoj javnosti ispričala nešto o tome, prenosi Nova.rs. Brnabić je kazala da je naslijedila imovinu u Hrvatskoj i da je zato ljetovala na hrvatskoj obali.
"Imam u kuću u Hrvatskoj, na otoku Krku. Moj djed, otac mog oca je s Krka, tako da imam svoju kuću tamo. Posljednji put sam tamo bila 2016. godine. Otkada sam ušla u vladu, kao ministrica za državnu upravu i lokalnu samoupravu, nisam išla u svoju kuću", rekla je Brnabić, prenosi Nova.rs.
Brnabić kaže da ona u ovom trenutku osjeća da za nju kao šeficu vlade Srbije nije dobro ljetovati u Hrvatskoj.
"Dio moje obitelji ljetuje tamo. To je moj osobni osjećaj, mislim da ne moram objašnjavati", poručila je premijerka Srbije.
Prošlog tjedna je novosadski gradonačelnik Vučević izjavio da ne razumije svoje sugrađane koji odlaze na odmor u Hrvatsku. To je izjavio uoči obljetnice akcije Oluja.
"Neka ljetuju gdje god hoće, baš me briga. Ali sigurno je gadno i prilično neugodno da sutra budete Srbin u Dalmaciji ili negdje na odmoru na Jadranskom moru u Hrvatskoj. Sutra će oni slaviti i pričati da su pobijedili protjeravši Srbe. Jedino da ronite cijeli dan, uzmete veliku bocu kisika, da odete pod more i pravite se da se to ne događa i da su oko vas baš pristojni ljudi", rekao je Vučević.