DRAŽEN BUDIŠA je, kako javljaju neki mediji, nakon 12 godina provedenih u HSLS-u, zatražio ispisivanje iz članstva.
Kako piše Jutarnji list, Budiša navodno nikome iz stranke nije prethodno najavio što će učiniti, a predsjednici stranke Đurđi Adlečić poslao je pismo u njezin ured u Banskim dvorima.
Kako list nadalje navodi, Budiša je je uz zahtjev za brisanje iz članstva dostavio kopiju svoga govora iz 1997., kada se HSLS raskolio na Budišinu struju i struju Vlade Gotovca koji je potom osnovao LS. U stranci se navodno spekulira da su Budišu pogodile najave ujedinjenja HSLS-a s HNS-om, kao i neslužbene informacije da bi novoj stranci na čelo mogao doći Stjepan Mesić.
K.C.