U središtu Beograda, u Ulici braće Krsmanović, jučer sat vremena poslije ponoći napadnuta je i nožem ozlijeđena 18-godišnja A. M. Napale su je dvije djevojke koje su joj zadale ubodne rane, a zatim pobjegle s mjesta događaja. Ozlijeđena djevojka je ostavljena na ulici, piše Telegraf.rs.
Policija je pokrenula istragu odmah nakon dojave. Pripadnici policijske postaje Savski venac, u suradnji s Upravom kriminalističke policije, operativnim radom na terenu brzo su rasvijetlili slučaj. Istražitelje je iznenadila dob napadačica.
Postupak protiv maloljetnica
Zbog sumnje na nasilničko ponašanje uhićena je 15-godišnjakinja. Ona je, prema nalogu Višeg javnog tužiteljstva u Beogradu, ispitana u redovnom postupku uz prisutnost roditelja. Druga sudionica napada ima samo 13 godina.
S obzirom na to da kao dijete nije kazneno odgovorna, s njom će se obaviti razgovor u prisutnosti roditelja, a njezin je slučaj proslijeđen Centru za socijalnu skrb. Djevojke su nakon napada pokušale prikriti tragove. Slomile su nož kojim su ozlijedile A. M. i bacile ga na području Starog grada. Policija je pronašla slomljeni nož i izuzela ga kao ključni dokaz.