Molitvu za duše pogubljenih vodio je msgr. Vlado Pezelj, koji je bio sudionik tih stradanja, ali se uspio spasiti.
"Taj tragičan događaj dugo je skrivan i prešućivan, a preko grobova ubijenih izgrađeni su cesta i javni sanitrani čvor kako bi se prikrili tragovi koji su izravno optuživali tadašnju komunističku vlast", rekao je msgr. Pezelj i istaknuo da bi u spomen na gospićke žrtve na mjestu njihova počivališta trebalo izgraditi spomen-obilježje.