Kako je uobičajeno, svake godine predzadnji dan "Novigradskog proljeća", u subotu, 10. svibnja, polaznici predstavljaju rezultate svog truda i rada. Na ovogodišnjoj Školi dječjeg stvaralaštva sudjeluje i sedamdesetak učitelja-hospitanata.
Davorka je Parmać izvijestila kako će ove godine na okruglom stolu o darovitoj djeci osim 70-ak ravnatelja osnovnih škola sudjelovati i ministar kulture te nekolicina profesora iz Italije i Slovenije koji će prenijeti svoja iskustva u radu s darovitima. Naime, dodala je, dogodine bi "Novigradsko proljeće" napokon trebalo dobiti međunarodni značaj jer se u rad Škole planira uključiti djecu iz susjednih zemalja.
(Hina) dspo mć