RATNI ZLOČINAC Ratko Mladić doživio je krajem rata u BiH moždani udar, a imao je problema i s bubrezima, kazao je danas pred Haškim sudom njegov tadašnji zamjenik Manojlo Milovanović, prenose mojevijesti.ba.
Umirovljeni general paravojne VRS rekao je ovo svjedočeći na suđenju Zdravku Tolimiru, Mladićevom tadašnjem pomoćniku za obavještajno-sigurnosne poslove. Tolimiru se sudi za genocid nad srebreničkim Bošnjacima u ljeto 1995. godine.
Prema Milovanovićevom iskazu, Mladić je "moždani udar" doživio prije jeseni 1995. godine.
Mladić se, prema Milovanovićevom iskazu, sukobljavao i sa zločincem Radovanom Karadžićem oko toga "tko će biti prvi", jer su obojica bili "vlastoljubivi i karizmatični". Na kraju bi Mladić "shvatio" da je Karadžić vrhovni zapovjednik, precizirao je svjedok, koji je naglasio da je VRS provodila "samo Karadžićeve naredbe".