GLAVNI tajnik NATO-a Jaap de Hoop Scheffer kazao je kako je uništavanje veleposlanstva u Beogradu "potpuno neprihvatljivo".
Scheffer je jako zabrinut izjavama nekih srpskih ministara i smatra da je ono što se dogodilo u Beogradu potpuno neprihvatljivo. "To je udar na ugled Srbije u svijetu", izjavio je Scheffer napominjući kako svi moraju izbjegavati davanje "zapaljivih" izjava jer je potrebno održati stabilnost.
"Veoma dobro shvaćam da Srbima nije lako prihvatiti proglašenje nezavisnosti, ali jedna stvar je razumjeti, a druga stvar javno podržati ljude koji se upuštaju u rušilačke akcije. Ako te pojedince ohrabruje neki srpski ministar, onda je to istovremeno opasno i neprihvatljivo", smatra glavni tajnik NATO-a ističući kako je KFOR, ako bude neophodno, spreman na svaku mogućnost, uključujući i podršku rezervnih snaga.
"Te rezerve koje obuhvaćaju EUFOR u Bosni, spremne su i u dovoljnom su broju. Ali najprije je na snagama kosovske policije, potom na policiji UN-a i na kraju, u trećoj liniji, na KFOR-u da interveniraju", kazao je Shefer, a javlja B92.
J.M.