Dvije su osobe poginule kada se mali zrakoplov danas srušio u stambenom području grada Limburgerhofa na jugozapadu Njemačke. Nesreća se dogodila oko 11:30 sati po lokalnom vremenu.
"Prema dosadašnjim saznanjima iz istrage, u nesreći su poginula dva putnika iz zrakoplova. Trenutačno nema dojava o ozlijeđenim stanovnicima", izjavio je policijski glasnogovornik Thorsten Mischler. Međutim, javna televizija SWR javlja da je ozlijeđena najmanje još jedna osoba.
Avion se navodno raspao u zraku
Prema izvješću SWR-a, čini se da je zrakoplov eksplodirao u zraku iznad stambenog naselja na periferiji grada. Očevici su naveli da je letjelica okrznula jednu kuću. Iz policije su potvrdili da su krhotine pale na tlo "na širem području oko mjesta nesreće".
Na terenu se nalazi velik broj pripadnika policije i hitnih službi. "Mjesto nesreće ograđeno je u širokom pojasu", rekao je glasnogovornik policije. Istraga o uzroku nesreće je u tijeku. Policijski helikopter je u podne počeo snimati područje iz zraka kako bi pomogao u očevidu.