Adam Scott otišao na audiciju za nastavak kultnog horora iako je njegov lik već umro
ADAM Scott, zvijezda filma Hokum i serije Severance, nedavno je u emisiji Late Night With Seth Meyers ispričao zanimljivu anegdotu s početka svoje karijere. Glumac je otkrio kako je otišao na audiciju za šesti film horor serijala Hellraiser, iako je njegov lik već umro u četvrtom filmu franšize. Scott se prisjetio kako je tada mislio da producenti to možda neće primijetiti.
Filmski debi i stravična smrt
Scott je svoj filmski debi imao 1996. godine u filmu Hellraiser: Bloodline kao Jacques, mladić koji pomaže svom aristokratskom šefu prizvati demona Angelique. U razgovoru s voditeljem Sethom Meyersom priznao je da je prije audicije znao vrlo malo o franšizi. "Pomislio sam: 'O, pa ovo je pravi glumački posao?'", prisjetio se svoje tadašnje reakcije. "Bio sam tako uzbuđen."
Meyers je zatim publici otkrio da Jacques "ne završi baš najbolje", pokazavši fotografiju Scotta u ulozi, prekrivenog krvlju. Glumac se složio. "Mislim da mi netko odgrize lice", rekao je. To se doista i dogodi - nakon što Jacques ne uspije ispuniti njezine paklene želje, Angelique ga ubije tako što mu razdere lice, odgrize komad obraza i iščupa srce.
Neobična audicija za šesti nastavak
Nakon uloge u Hellraiseru, Scott je nastavio glumiti u raznim projektima, sve dok mu se nekoliko godina kasnije nije ponovno ukazala prilika za ulogu u istoj horor franšizi. "Agent mi pošalje poziv na audiciju za Hellraiser 6, a ja si mislim: 'Čekaj malo... Pa ja sam glumio u Hellraiseru 4'", ispričao je. "Ali trebao mi je posao pa sam si rekao: 'Ma, baš me briga.' Otišao sam na audiciju misleći: 'Možda neće primijetiti da sam bio u Hellraiseru 4'."
Stvari su, naravno, postale neugodne. "Sjećam se da sam bio u čekaonici, malo sam gledao uokolo i kroz odškrinuta vrata ureda vidio producenta iz Hellraisera 4. Samo sam podignuo papire sa scenarijem ispred lica", rekao je Scott. "Mislio sam si: 'Dobro, ako me ne vidi, a njima se svidi moja gluma, možda dobijem ulogu i u Hellraiseru 6'."
"Ali to se nije ostvarilo", zaključio je Meyers, na što je Scott u šali odgovorio: "Nije! Mislim, koji vrag?"
Sjećanja na prvi film
Scott je o svojoj ulozi u filmu Hellraiser: Bloodline govorio i u intervjuu za BuzzFeed 2015. godine, nazvavši je tada "velikom stvari". "Sjećam se prvog dana na setu, bio sam jako uzbuđen. Dođem tamo, a oni mi kažu: 'Adame, evo ti stolac.' Priđem, a na stolcu umjesto 'Adam Scott' iz nekog razloga piše 'Adam Craig'. Ne znam zašto. Ali bila je to lijepa dobrodošlica u Hollywood", ispričao je.
Napomenuo je i da je film prošao kroz opsežna ponovna snimanja, zbog čega je njegova objava kasnila nekoliko godina. "Stoga, nepotrebno je reći, film nije bio sjajan. Ali sjećam se da sam bio uzbuđen jer je to bio pravi film i nije me bilo briga je li loš. Na kraju je ispao jako, jako loš, ali bio sam sretan što imam posao", rekao je Scott.