Zvijezda Stranger Thingsa otkrila s kojim redateljem želi surađivati
FINN Wolfhard sa samo 23 godine ima zavidnu profesionalnu poziciju: osim što je nositelj jedne od glavnih uloga u iznimno uspješnoj seriji, iza sebe ima i dva samostalna albuma koja ga pozicioniraju kao nadolazeću rock zvijezdu. Čini se da ga čeka uspješna budućnost u oba medija, s mogućnošću suradnje s kim god poželi, piše Far Out Magazine.
U glazbenom smislu, Wolfhard je za Far Out naglasio koliko mu je važna neovisnost. Veći dio tinejdžerskih godina proveo je radeći pod vodstvom iskusnijih profesionalaca u televizijskoj industriji, pa je u glazbi odlučio slijediti vlastiti put. Svoj drugi album, "Fire From The Hip", sam je napisao i producirao, a njime je definirao zreliji autorski zvuk.
Povratak filmu
Povratak svijetu filma i televizije neizbježno podrazumijeva suradnju, jer se u tim industrijama malo toga može postići samostalno. Nakon završetka angažmana u seriji "Stranger Things", postavlja se pitanje s kim će Wolfhard raditi u budućnosti.
Brojni redatelji, producenti i glumci zasigurno žele surađivati s traženom mladom zvijezdom, no postavlja se i obrnuto pitanje: s kim Wolfhard želi raditi sada kada samostalno gradi karijeru? Njegova upečatljiva pojava otvara mu vrata različitih filmskih svjetova, od simetričnih kadrova Wesa Andersona do estetike Richarda Linklatera. Ipak, jedna suradnja mu je posebno zanimljiva.
Redatelj kojeg najviše cijeni
Redatelj kojeg Wolfhard stavlja ispred svih ostalih je Paul Thomas Anderson. Ne samo da bi želio glumiti u njegovom filmu, već najviše čita upravo Andersonove radove. Za Far Out je izjavio da njegove scenarije čita više od knjiga.
"Čitam puno scenarija jer sam veliki ljubitelj filma. Obožavam scenarije Paula Thomasa Andersona. Mislim da je nevjerojatan, jedan od najboljih ikad", rekao je Wolfhard.
Ova javna pohvala mogla bi mu otvoriti vrata za buduću ulogu. U seriji "Stranger Things" Wolfhard se dokazao u intimnim i akcijskim scenama, a njegova glazba pokazuje sklonost alternativnoj umjetnosti, što ga čini pogodnim za različite uloge u Andersonovim filmovima.
S obzirom na to da Anderson snima i umjetničke filmove i visokobudžetne drame, a najpoznatiji je po filmovima "Boogie Nights", "Magnolija" i "Bit će krvi". Među njegovim hvaljenim ostvarenjima su i "Fantomska nit" te "Licorice Pizza".