Rijeka: Svjedočio general HV-a u mirovini Izidor Češnjaj
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Češnjaj je rekao da je o odvođenjima i likvidacijama u Gospiću čuo nakon 20. listopada 1991. te da nije mogao vjerovati što čuje. Rekao je da nije mogao provjeriti te podatke jer nije bio u vezi s Gospićem i tamošnjim postrojbama HV-a. Dodao je kako su tada iz Gospića dopirale obavijesti da su ondje, kako je rekao, suprotstavljene strukture, Tihomir Orešković i Mirko Norac. O svemu je doznao poslije iz medija, naveo je.
Kazao je da nije moga stupiti u vezu s Mirkom Norcem, koji mu je tada bio podređen. Rekao je da je Norca uvijek hvalio kao hrabra borca, ali da je bilo problematično njegova vojna naobrazba i sposobnost da vodi postrojbu veličine brigade. Rekao je da Norac nije mogao biti opozvan s mjesta zapovjednika 118. gospićke brigade jer da je bio omiljen među tamošnjim borcima te da je pitanje kako bi oni prihvatili drugog zapovjednika.
Suđenje se nastavlja u četvrtak, 5. prosinca.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara