Hrvatska traži da Srbija vrati otuđene lipicance
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Mandić je za novosadski "Dnevnik" rekao da je poznato da su ukradeni konji prešli put od Prnjavora u Bosni i Hercegovini do privatnih uzgoja u okolici Rume, Požarevca, Stare Pazove i Veternika te da se i sada nalaze u tim područjima.
"Ne želimo oštetiti privatne uzgajivače, ali ne možemo voditi pregovore s privatnicima nego s državom", rekao je Mandić i dodao da su pregovori o povratku konja bili "intenzivni" dok je ministar poljoprivrede Srbije bio Dragan Veselinov, ali je "poslije njegove ostavke sve vraćeno na početak".
Iz ergele u Lipiku odvedeno je 70 rasnih konja lipicanaca, od kojih je četrdesetak stradalo tijekom rata, a većina preživjelih konja sada je u Srbiji.
Na godišnjoj skupštini Medunarodnog saveza uzgajivača konja lipicanaca, nedavno održanoj u Madarskoj, hrvatska delegacija uspjela je spriječiti prijem Srbije i Crne Gore u punopravno članstvo tog saveza, piše novosadski "Dnevnik".
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati