Koeman ima jednu i to najtežu utakmicu za zadržati posao
VODEĆI španjolski sportski mediji, Marca i Mundo Deportivo, pišu da je Ronald Koeman nakon debakla i u drugoj utakmici skupine Lige prvaka, poraza 3:0 kod Benfice, dobio još samo jednu priliku za zadržati posao. To je subotnji derbi La Lige, u kojem aktualni prvak Atletico dočekuje Barcelonu, aktualnog osvajača Kupa kralja.
Mundo Deportivo: Fati i Pedri mogu spasiti trenera
"Koeman će dobiti još jednu priliku za zadržati posao. Barcelona ne želi ishitreno smijeniti trenera koji je legenda kluba. Predsjednik Laporta želi vidjeti može li Koeman zadržati njegovo povjerenje tako što će poboljšati igru i rezultate povratkom sjajnih 18-godišnjaka Fatija i Pedrija", piše katalonski Mundo Deportivo i dodaje dojavu izvora iz kluba: "Koemanu će suditi rezultati, a ne Laportina ishitrena odluka".
Nizozemski trener je igrački velikan Barcelone s kojom je prošle sezone, prve kao trener, osvojio kup. Ipak, nakon što je ovog ljeta zbog očajne financijske situacije ostao bez Messija, došlo je do pada igara i rezultata.
Ne toliko u prvenstvu, gdje je Barcelona u prvih šest kola pobijedila i remizirala po tri utakmice, koliko u Ligi prvaka, u kojoj je od Bayerna i Benfice izgubila s po 3:0. Zbog toga joj prijeti ispadanje iz LP-a.
Marca: Koeman ili jedan od trojice potencijalnih nasljednika dobit će kontinuitet
Madridska Marca donosi tekst s istim informacijama te dodaje kako je odluka da Koeman dobije posljednju priliku donesena na sastanku predsjednika Joana Laporte, potpredsjednika Rafaela Yustea, sportskog direktora Mateua Alemanyja i savjetnika Enrica Masipa.
"Barcelona kandidate za eventualnog Koemanovog nasljednika traži između Xavija, Andree Pirla, Roberta Martineza i Marcela Gallarda, ali bez obzira na to hoće li Koeman ostati ili će ga netko od njih zamijeniti, treneru koji će ubuduće voditi momčad klub želi dati priliku da to radi na dulje staze. Zato što je Barcelona u manje od zadnje dvije godine imala tri trenera."
Ipak, ima jedna kvaka u spomenutoj Koemanovoj zadnjoj prilici. Kod Atletica neće moći voditi momčad zbog suspenzije koju je dobio nakon crvenog kartona.