Bivši ukrajinski predsjednik išao na sastanak NATO-a, zabranili mu izlazak iz zemlje
BIVŠEM ukrajinskom predsjedniku Petru Porošenku dvaput je zabranjeno napustiti Ukrajinu kako bi sudjelovao na sastanku tijela NATO saveza u Litvi, objavila je danas njegova parlamentarna frakcija.
Porošenko je zaustavljen dva puta na granici s Poljskom. On je putovao na parlamentarnu skupštinu NATO-a, savjetodavno međuparlamentarno tijelo tog saveza.
Ukrajinski mediji pišu kako Porošenko nije smio prijeći granicu zbog "tehničkih problema" s dozvolom za napuštanje zemlje.
Istraga zbog veleizdaje
"Porošenko je primio sve formalne dozvole za napustiti državu i bio je uključen u službenu delegaciju parlamenta Ukrajine za ovaj događaj", priopćila je njegova parlamentarna frakcija Europska solidarnost.
Porošenko je u Vilniusu trebao imati niz sastanaka, uključujući s predsjednikom Litve Gitanasom Nausedom. Trebao je sudjelovati i na susretu Europske pučke stranke u Rotterdamu.
Bivši predsjednik je u siječnju pobijedio na sudu, čime mu je omogućeno da ostane na slobodi dok ga se istražuje za veleizdaju, u slučaju koji on naziva političkim progonom koji provode saveznici njegovog nasljednika Volodimira Zelenskog.
Porošenka se istražuje zbog navodne povezanosti s financiranjem proruskih separatista na istoku države kroz ilegalnu prodaju ugljena 2014. i 2015. godine.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
VIDEO Jeste li bolji? Prolaznici otkrili koliko imaju koraka pa dobili nagradu
Sir, naresci, bakalar, vino... Još samo danas je sve na brutalnom popustu, evo gdje
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
VIDEO Jeste li bolji? Prolaznici otkrili koliko imaju koraka pa dobili nagradu
Sir, naresci, bakalar, vino... Još samo danas je sve na brutalnom popustu, evo gdje