Direktor Terma Tuhelj: Dostavljač je greškom usipao kiselinu, došlo je do reakcije
NAKON što su danas poslijepodne evakuirani posjetitelji bazena u Termama Tuhelj, Opća bolnica Zabok i bolnica hrvatskih veterana zbrinula je 14 osoba, od kojih jedna osoba ima većih poteškoća s disanjem, dok su dvije osobe prevezene u bolnicu u Zagreb.
Evakuacija je počela oko 18:10, kada su posjetitelji izmješteni s prostora unutarnjih i vanjskih bazena, kao i s parkirališta, jer su neki i na tom području osjetili smetnje i zatražili pomoć.
Direktor: Dostavljač je greškom usipao kiselinu
"Oko 18 sati dostavljač kemikalija dostavio je natrijev hipoklorit, koji koristimo za obradu bazenske vode koju skladištimo u strojarnici bazena. Prilikom dostave dostavljač je greškom usipao kiselinu pH- te je u trenutku došlo do kemijske reakcije u zraku, koja se počela širiti prostorijama prema saunama i wellness-centru. Moramo napomenuti da situacija nema veze s bazenskom vodom", rekao je direktor Terma Tuhelj Vasja Čretnik.
Kaže da su odmah postupili u skladu s protokolom za nesreće i počeli s evakuacijom.
Terme će sutra normalno raditi
"Voditelj tehničkog odjela bio je na mjestu nesreće u svega par minuta te je zajedno s ostalim djelatnicima preventivno postupio u skladu sa svim protokolima. Suosjećamo zbog nastale situacije. Naši djelatnici odlično su se snašli u navedenoj situaciji, što je i rezultat naših čestih vježbi evakuacija i spašavanja te zahvaljujući tome nije došlo do ozbiljnijih posljedica na zdravlje gostiju", rekao je Čretnik.
Najavio je i da će resort sutra normalno raditi.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje
Želite putovati? Provjerite ovu "sitnicu". Može vas skupo koštati
Kraj godine uz sunce i more: ovaj hrvatski biser ima odličan program za doček
VIDEO Fiskalizacija 2.0. od Nove Godne: Izbjegnite kazne uz vodič od par minuta
Do večeras vrijedi sniženje do 60%: Ovo je zadnja šansa prije 2026.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje
Želite putovati? Provjerite ovu "sitnicu". Može vas skupo koštati
Kraj godine uz sunce i more: ovaj hrvatski biser ima odličan program za doček
VIDEO Fiskalizacija 2.0. od Nove Godne: Izbjegnite kazne uz vodič od par minuta