Predsjednik Mesić idućeg tjedna u Rumunjskoj na summitu SEECP-a
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Sastanku na vrhu 11. svibnja u Bukureštu bit će nazočni šefovi država i vlada devet zemalja - Grčke, Bugarske, Rumunjske, Hrvatske, Turske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore, Makedonije i Albanije.
Summitom će biti službeno obilježen kraj mandata Rumunjske na mjestu predsjedavajućeg rotirajućeg predsjedništva SEECP-a, kojeg će preuzeti Grčka.
Nakon potpisivanja Povelje o dobrosusjedskim odnosima, stabilnosti, sigurnosti i suradnji krajem 2004. godine, Hrvatska ove godine po prvi put na summitu sudjeluje kao punopravna članica.
U Bukureštu će se 11. svibnja susresti šefovi država i vlada zemalja Procesa, a od 8. do 10. svibnja održat će se sastanci političkih direktora te ministara vanjskih poslova te organizacije, stoji u priopćenju Ureda Predsjednika.
(Hina) xpp/xbcav ysb
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara