Ljutić u top 10 s velikim zaostatkom nakon neobične prve vožnje slaloma
ZRINKA LJUTIĆ na desetom je mjestu nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u Semmeringu. Najbolja hrvatska skijašica ima veliki zaostatak od 2.13 sekundi za vodećom Camille Rast. Druga hrvatska predstavnica, Leona Popović, nije uspjela završiti prvu vožnju.
Ovogodišnji slalom u Semmeringu vrlo je specifičan i neobičan, ponajviše zbog loših uvjeta na stazi. Samo sedam skijašica ima zaostatak manji od dvije sekunde za vodećom Švicarkom. Iza Rast nalazi se Lara Colturi s devet stotinki zaostatka, a slijedi Katharina Liensberger s +0.34. Druga vožnja na rasporedu je u 17:45.
Druga hrvatska predstavnica nije uspjela završiti prvu vožnju. Izletjela je nakon svega sedam-osam sekundi na stazi. Nakon toga je i Caitlin McFarlane izletjela na istom mjestu. Staza je u vrlo lošem stanju.
Nema promjena, Ljutić drži deseto mjesto. Sada se iza nje smjestila Dzenifera Germane, ali s osjetno većim zaostatkom (+2.99).
+4.36 i +4.67. Zrinka Ljutić je na desetom mjestu.
Nema puno novosti, i dalje se muče skijašice.
Puno problema i novo izlijetanje.
Iako je napravila veliku grešku na početku, uspjela se Šveđanka izvući te sa zaostatkom od 2.03 ruši Zrinku Ljutić s devetog mjesta.
Nešto bolja vožnja Paule Moltzan u odnosu na prethodne skijašice. Ide na sedmo mjesto sa zaostatkom 1.41.
Nižu se veliki zaostatci, +3.07 za Šveđanku.
+3.65 za švicarsku predstavnicu.
Trenutačno se gotove skijašice muče, staza je daleko od idealnog stanja, a Oehlund ima zaostatak od 1.65.
Nećemo je gledati u drugoj vožnji.
+0.66.
I Lena Duerr odradila je vrlo lošu vožnju. Zaostaje 3.04 sekunde.
Loša vožnja Zrinke Ljutić. Zaostaje čak 2.13 sekundi za vodećom Camille Rast. Nedostajalo je Zrinki brzine, a napravila je i nekoliko pogrešaka. To je zasad najslabije vrijeme prve vožnje.
Wendy Holdener ide na zasad zadnje, peto mjesto. Bila je 85 stotinki sporija od Rast. Slijedi Zrinka Ljutić.
Pobjednica svih slaloma ove sezone neće biti zadovoljna prvom vožnjom. Najslabije vrijeme dosad, 54 stotinke zaostatka za Rast.
Rast je sa startnim brojem 3 ujedno i već treća skijašica na prvom mjestu. Bila je devet stotinki brža od Colturi.
Bila je 25 stotinki brža od Liensberger.
Njezino vrijeme je 55.04.
Prva ide Katharina Liensberger.
Hrvatska skijašica popravila je svoj plasman u drugoj vožnji i u konačnici završila na 13. mjestu.
>> Opširnije