Hrvati vrijeđaju rukometnog eksperta: Šalju mi svašta, ali i dalje mislim isto
HRVATSKA rukometna reprezentacija izgubila je od Švedske 33:25 u trećem kolu prve faze Europskog prvenstva. Izabranici Dagura Sigurdssona gotovo ni u jednom trenutku utakmice nisu bili u prilici za dolazak do pobjede. Hrvatska tako u drugu fazu natjecanja ne prenosi nijedan bod, dok Švedska prenosi dva.
Hrvatski rukometaši drugu fazu otvaraju danas protiv Islanda, dok u nedjelju igraju protiv Švicarske. Nakon toga slijede dvoboji sa Slovenijom u utorak te s Mađarskom u srijedu. Samo dvije najbolje reprezentacije izborit će plasman u polufinale Eura.
Danski TV2 piše da hrvatski rukometaši prije odlučujućih utakmica motivaciju nalaze u prognozi Rasmusa Boysena, bivšeg danskog rukometaša koji je postao najpoznatiji rukometni analitičar. Njegove objave se posebno prate tijekom velikih natjecanja i izazivaju kontroverze. Boysen je prije Eura na društvenim mrežama predvidio da će Hrvatska biti razočaranje turnira.
Boysenov post koji je razbjesnio hrvatske navijače
"Priznajem da moje prognoze nisu uvijek potpuno točne, ali redovito izazivaju žestoke rasprave. Nakon što sam napisao kako mislim da će Hrvatska razočarati, primio sam brojne 'zanimljive' poruke od hrvatskih navijača", rekao je Boysen.
Dodao je: "Prošla godina bila je veličanstvena za Hrvatsku, uz dostojan oproštaj od Domagoja Duvnjaka. Mislim da Hrvatska ima jednog od najboljih trenera na svijetu. Dagur Sigurdsson je već ranije koristio slične metode za motiviranje momčadi.
Pritom mislim i na njemačke Bad Boyse, koji su pod njegovim vodstvom 2016. iznenađujuće osvojili zlato na Europskom prvenstvu. Ideja pronalaska motivacije izvana, da 'nitko ne vjeruje u nas', može biti vrlo jaka i funkcionirati za momčad."
"Hrvatska neće doći do polufinala"
Objasnio je zašto je za Hrvatsku predvidio da će razočarati: "Razlog zbog kojeg predviđam da će Hrvatska biti najveće razočaranje nije bio to što sam mislio da će ispasti u skupini, nego zato što mislim da bi za viceprvake svijeta bio veliki neuspjeh ako ne dođu do polufinala EP-a. I dalje mislim da će Hrvatska propustiti polufinale."